Saltar o menú de navegación e ir ao contido

EROSKI CONSUMER, o diario do consumidor

Buscador

logotipo de fundación

Canles de EROSKI CONSUMER


Estás na seguinte localización: Portada > Edición impresa >

Este artículo ha sido traducido por un sistema de traducción automática. Más información, aquí.

Guía de compra: olivas : Recomendacións económicas

Son ricas en nutrientes saudables, aínda que debe moderarse o seu consumo, e non tanto pola súa achega calórica en forma de graxas senón polo seu contido en sal

Recomendacións económicas

Apuntamentos para o aforro

Para facer o cálculo das cestas de compra tomáronse como referencia dous valores. Por unha banda, os datos estatísticos de consumo anual de olivas por persoa (2,5 quilos). Por outra, as recomendacións máximas de consumo (25 gramos diarios no caso dos adultos e 15 gramos diarios no caso dos nenos). Así, establecéronse cantidades mensuais de 300 gramos no caso dos adultos e de 150 no dos nenos (nese caso, o consumo é menor e máis esporádico).

A variedade de olivas, presentacións e acompañamentos non é infinita, pero si é moi ampla. Polo tanto, é posible confeccionar cestas completamente distintas entre si, xa non só en canto a prezo, senón en canto a tipos de produtos. Por iso, para as cestas escollemos as versións máis habituais de olivas (verdes, negras e recheas de anchoa) e procuramos que estean presentes en todas. É unha boa forma de ver que se pode aforrar -e moito- segundo as marcas, as presentacións ou o tamaño dos envases.

No caso das olivas, a variedade de prezos é moi ampla; vai desde os 2,50 euros o quilo ata os 28,35 euros, aínda que a maior parte dos prezos se sitúa entre os 7 e os 12 euros o quilo. Por iso, convén ter en conta os seguintes puntos para o aforro:

  • Os formatos de envase grandes, de medio quilo en diante, son máis económicos ca os pequenos, incluso se se trata da mesma marca.
  • Canto maior sexa o proceso previo ao que se someten as olivas, maior será o seu prezo final. Así, as que se presentan desosadas, recheas, partidas ou aderezadas con outros ingredientes son un pouco máis caras que as sinxelas.
  • As marcas, e tamén as calidades (se son extra, primeira ou segunda), inciden no prezo.
  • Unha boa maneira de aforrar, ademais de buscar ofertas puntuais ou formatos económicos, é ter en conta que uso gastronómico se lles dará a esas olivas. Por exemplo, pódese elixir unha opción máis cara para darse un gusto e servir a modo de aperitivo ou pódense escoller versións máis económicas para cociñar, preparar recheos etc.

Paginación dentro de este contenido

  • Ir a la página anterior: « 
  • Estás en la página: [Pág. 6 de 6]

Pódeche interesar:

Infografía | Fotografías | Investigacións