Saltar o menú de navegación e ir ao contido

EROSKI CONSUMER, o diario do consumidor

Buscador

logotipo de fundación

Canles de EROSKI CONSUMER


Estás na seguinte localización: Portada > Edición impresa >

Este artigo foi traducido por un sistema de tradución automática. Máis información, aquí.

Guía de compra queixos : Como aforro?

Cada persoa toma 8 quilos de queixo ao ano, un produto cun incuestionable contido en nutrientes que van máis alá do calcio

Como aforro?

Prezos e aforro

Non é igual un queixo ca outro. Nin custan o mesmo (por exemplo, os queixos con denominación de orixe case sempre custan un pouco máis caros), nin se usan para as mesmas receitas ou na mesma cantidade. Nalgúns casos, utilizámolos para gratinar e, noutros, para complementar unha receita. Ás veces son os protagonistas, como cando preparamos unha táboa de queixos e tentamos gozar dunha experiencia gastrónoma, outras veces son humildes acompañamentos de bocadillos.

A presentación tamén incide no prezo. No caso dos queixos frescos, por exemplo, un paquete de dúas terrinas grandes custa máis barato ca un con catro pequenas, aínda que a cantidade final do produto sexa a mesma. Así mesmo, os queixos que se comercializan xa preparados para certos pratos -como os que se venden en dados para as ensaladas ou os que veñen aderezados con finas herbas- son máis custosos ca os seus homólogos sen preparar. Tamén sucede cos queixos curados ou semicurados, xa que por exemplo o feito de que as talladas veñan preparadas para servir nunha táboa de queixos encarecen o prezo final do produto. Pola contra, se compramos a cuña e a cortamos nós na casa, sairanos máis barato. O tempo de curación tamén inflúe no prezo. Neste sentido, ao queixo sucédelle algo parecido que a outros produtos, coma os xamóns ou o viño; é dicir, canto máis tempo requirise a súa elaboración e repouso, máis caro custará.

A seguir, indícanse algunhas pistas que cómpre ter en conta á hora de elixir e de comprar queixos:

Queixo fresco

Entre os queixos frescos, a mozzarella é a variedade máis cara. O quilo custa, de media, algo máis de 13 euros. A marca máis económica é Bavarella (8 euros o quilo). O queixo fresco de Burgos é bastante máis económico e saudable. Entre as opcións máis accesibles están o queixo fresco 0 % materia graxa Eroski Sannia (3,78 euros o quilo), o queixo de Burgos Eroski Basic (3,50 euros o quilo) e o queixo fresco de vaca Quark de Danone (6,20 euros o quilo)

Queixo semicurado

Un quilo de queixo semicurado custa ao redor de 12 euros. O prezo aumenta se o queixo é de cabra, se xa vén cortado en talladas ou se posúe denominación de orixe. O queixo semicurado Eroski Basic (7,90 euros o quilo), o Eroski Maestro (9,50 euros o quilo), o queixo semicurado El Pastor (10 euros o quilo) e o Gran Cardenal (10,45 euros ao corte) están entre as opcións máis baratas.

Queixo curado e vello

Un quilo de queixo curado custa, de media, 16 euros. Entre as marcas máis accesibles atopamos o queixo curado mestura Eroski Basic (8,50 euros o quilo), o mestura curado El Pastor (11,20 euros o quilo) o de ovella Eroski Maestro (11,70 euros o quilo), o de leite cru de ovella M. del Castillo (12,80 euros, ao corte) e o gran reserva de ovella Señorío Montelarreina (13,73 euros o quilo). No extremo oposto, atopamos exemplares coma o Idiazábal, con denominación de orixe. O seu prezo rolda os 20 euros o quilo.

Queixos azuis

O queixo azul Eroski en terrina (9 euros o quilo) e o queixo gorgonzola con mascarpone Mughetto (13,95 euros o quilo) destacan entre os queixos azuis máis económicos. Unha das opcións máis caras é o queixo roquefort President, aínda que se pode abaratar segundo que formato se escolla. O de catro terrinas custa 27,90 euros o quilo, mentres que o dunha única terrina (coa mesma cantidade de queixo) custa 5 euros máis barato. O queixo de cabrales La Asturiana, ao corte, custa 17 euros o quilo.

Queixo tenro

Un quilo de queixo tenro custa, de media, 11 euros, aínda que a variedade de prezos non é moi grande. Entre as opcións económicas máis destacadas están o queixo D. O. Tetilla Ruta Xacobea (9,70 euros o quilo), o queixo tenro mestura Eroski Maestro (8,15 euros o quilo) e o queixo tenro Ventero (10,90 euros o quilo).

Albergue casa marques

Queixos relados

A marca e o tipo de queixo que que se usase para relar incide no custo dos paquetes que atopamos no mercado. A variedade de prezos, neste caso, é ampla. Vai dos 33 euros o quilo (en marcas como Galbani ou Parmareggio, que comercializan queixo parmesano cunha curación de trinta meses), aos 5,75 euros do queixo emmental Eroski Basic ou os 8,90 euros do queixo en po Hochland. O parmesano, en xeral, é máis caro ca outros tipos de queixo, coma o emmental ou mesmo a mozzarella, aínda que é posible atopalo a bo prezo (Grana Padano Eroski SeleQtia, 15 euros o quilo). A elección estará condicionada polo tipo de uso, xa que para os gratinados ou as pizzas é preferible a mozzarella.

Queixos infantís

Os queixos destinados ao público infantil son moi diversos, non só en prezo, senón tamén en tipos. Así, nesta categoría, desde un queixo fresco ata un queixo azul lixeiro, un parmesano ou queixo fundido. O parmesano é, novamente, a opción máis custosa (Parmareggio, 19 euros o quilo), mentres que o queixo fundido é moito máis económico (Eroski Basic, 3,50 euros o quilo; La vaca que ríe lixeiro, 7,10 euros o quilo). Outras opcións baratas son o queixo fresco Gailla (5,50 euros o quilo) e o queixo lixeiro Eroski Sannia (4,80 euros o quilo).

Paxinación dentro deste contido

  • Ir á páxina anterior: « Cal compro?
  • Estás na páxina: [Páx. 5 de 5]

Pódeche interesar:

Infografía | Fotografías | Investigacións