Saltar o menú de navegación e ir ao contido

EROSKI CONSUMER, o diario do consumidor

Buscador

logotipo de fundación

Canles de EROSKI CONSUMER


Estás na seguinte localización: Portada > Edición impresa >

Este artículo ha sido traducido por un sistema de traducción automática. Más información, aquí.

Guía de compra: pasta : A nosa selección

É un alimento básico polos seus beneficios na nosa dieta (pode consumirse case todos os días) e de prezo accesible, e que tamén admite aforros considerables

A nosa selección

A miúdo, canto maior é a oferta de produtos menor é a capacidade de decisión do consumidor. Moitas veces optamos por resolver o asunto mercando a mesma pasta de sempre, sen saírnos do esquema limitado composto por macarróns, espaguetes e fideos para a sopa. Para abrir un pouco o obxectivo, para intentar facilitar a compra e mesmo para descubrir novas opcións, a que segue é unha pequena colección con suxestións de compra adaptadas a distintos usos e perfís de consumidor.


Para os máis prácticos

Haberá quen teña gustos sinxelos ou quen careza de grandes pretensións na cociña e que se conforme con propostas máis clásicas, as de toda a vida. Nese caso, convén ter presente un detalle que nos permitirá sacarlles máis partido e máis sabor ás preparacións. Como se escribiu anteriormente, as pastas pódense elaborar con sémolas, semolinas ou fariñas procedentes de trigo duro, semiduro, brando ou das súas diversas mesturas. Cando están elaboradas exclusivamente con sémola ou semolina de trigo duro (Triticum durum) cualifícanse, segundo a lexislación española, como de calidade superior. Este aspecto aparentemente secundario ten os seus beneficios tanto no prato coma na nosa saúde: o trigo duro achega mellores propiedades culinarias, maior consistencia na cocción e unha riqueza en proteínas lixeiramente superior ás de pastas elaboradas a partir doutras sémolas. A pasta EROSKI Basic, tamén o resto das súas gamas, e a de Gallo por exemplo, é de calidade superior. Así, un modesto prato de espaguetes preparados simplemente con tomate poden deixar mellor sabor de boca se temos en conta este aspecto no momento de compra.

  • Prezo por paquete ( 500 g): entre 0,49 e 0,78 euros
  • Prezo por quilo: entre 0,98 e 1,56 euros
  • Prezo por porción (80 g): entre 0,07 e 0,12 euros


Para ensaladas

Tomar unha ensalada de pasta é unha das formas máis sinxelas de cumprir con dúas recomendacións básicas para levar unha dieta equilibrada e saudable: a de consumir verduras e hortalizas tanto na comida coma na cea (polo menos unha delas ha de ser en forma de ensalada) e a de tomar pasta polo menos 6 días á semana. Unha ensalada composta de verduras e hortalizas crúas que, polo xeral, se come fría, pode que resulte pouco apetecible coas baixas temperaturas do inverno. Recorrer ás preparacións mornas é un xeito de non renunciar a este prato. A pasta pode ser o ingrediente cociñado e morno que lle dea temperatura ao prato. Neste caso, é preferible decantarse por formas de pasta de tamaño medio e grande, coma os lazos vexetais de EROSKI ou as normais de Barilla, xa que se integran e mesturan mellor co resto de elementos que compoñen a ensalada. Ademais de orixinalidade e cor, as primeiras están elaboradas con verduras (tomate, cenoria e espinacas, principalmente), o que lle dá ao prato dun sabor diferente ao que poden dar outras propostas máis simples. Convén recordar que, aínda que o “verde” estea presente en ambas as dúas suxestións, o seu contido nunca vai substituír nin se asemellar ao dun prato de verduras.

  • Prezo por paquete (500 g): entre 1,05 e 1,29 euros
  • Prezo por quilo: entre 2,10 e 2,58 euros
  • Prezo por porción (40 g): entre 0,08 e 0,10 euros


Para os máis pequenos

A pasta ten o honroso título de ser un dos alimentos que máis “tirón” ten entre os pequenos. De feito, foi elixida polos nenos españois de entre 6 e 14 anos como a súa comida favorita nunha recente enquisa elaborada por unha canle de televisión infantil. Por unha vez, gustos e recomendacións dietéticas coinciden. Se a pasta é un alimento fundamental na dieta dun adulto, pasa á categoría de imprescindible na dun neno. Este alimento é rico en hidratos de carbono, o principal combustible do organismo. É o elemento do que o corpo se vale para moverse, pensar e traballar. Todas elas accións capitais nas etapas de crecemento e desenvolvemento pola que atravesan os máis pequenos. Para que degustar o prato de pasta sexa aínda máis divertido, no mercado hai propostas ideadas especificamente para o público infantil con formas rechamantes, como as bicicletas e as tradicionais letras de Gallo, aínda que no capítulo da alimentación infantil a imaxinación é o que conta. Cravar uns tradicionais espaguetes nos extremos dunha salchicha e cocelo todo é un xeito de crear unha receita curiosa e irresistible para os peques. Tamén é útil empregar a pasta de vexetais que, coas súas vivas cores, atrae a súa atención. Todo para educalos en novos sabores e presentacións.

  • Prezo por paquete ( (500 g): entre 0,88 e 0,92 euros
  • Prezo por quilo: entre 1,76 e 1,84 euros
  • Prezo por porción (80 g): entre 0,14 e 0,15 euros


Para unha grande ocasión

Como se mencionou antes, a clase de trigo da que provén a sémola coa que se realiza a pasta é un elemento determinante para fixar a calidade do produto. O propio proceso de elaboración tamén lle transfire unhas determinadas calidades organolépticas a este alimento. Aínda que hoxe en día a maioría da pasta se elabora de xeito máis industrial, hai os que aínda empregan usos máis propios doutros épocas, máis como a pasta SeleQtia de EROSKI, elaborada con molde de bronce, tal e como manda a tradición italiana, ou cortes máis propios do país transalpino, como os plumaconi de Garofalo.

  • Prezo por paquete (500 g): entre 2,45 e 2,75 euros
  • Prezo por quilo: entre 4,90 e 5,50 euros
  • Prezo por porción: (80g): 0,39 e 0,44 euros


Para coidar aínda máis a dieta

Tomar a miúdo cereais integrais (pan, pasta ou arroz integral) en vez de cereais refinados pode diminuír o risco de padecer unha longuísima lista de enfermidades: diabetes tipo 2, hipertensión, cardiopatía e algúns tipos de cancro. Resulta interesante destacar que refinar o trigo (ou calquera outro cereal) fai perder aproximadamente a metade das vitaminas, dos minerais ou da fibra que contén e que xera a perda de entre 200 e 300 veces o seu contido nunhas substancias protectoras da saúde chamadas fitoquímicas. Para comezar a apostar pola alimentación integral, un bo punto de partida pode ser a pasta rica en fibra. O seu sabor adoita ser moi similar ao da tradicional, pero a súa achega en fibra é maior e contribúe, como se mencionou, ao correcto funcionamento do organismo e ao benestar físico. Dúas propostas: a pasta fibra EROSKI Sannia e a integral de Barilla.

  • Prezo por paquete (500 g): entre 0,99 e 1,49
  • Prezo por quilo: entre 1,98 e 2,98 euros
  • Prezo por porción (80 g): entre 0,15 e 0,23 euros


Para xente especial

A pasta contén glute, polo que o seu consumo está totalmente contraindicado para os que sofren celiaquía ou intolerancia ao glute, salvo aquelas variedades elaboradas expresamente sen glute. E hainas. Gallo ten varios produtos (espaguetes, macarróns e fideos) con estas características, elaborados con arroz en lugar de con trigo (o que lle confire un ton esbrancuxado á pasta), polo que está garantida a ausencia de glute. Así mesmo, hase de vixiar a composición e a etiquetaxe nutricional das pastas alimenticias, pois aquelas que levan ovo entre os seus ingredientes non as poden consumir os que teñen alerxia a este alimento.

  • Prezo por paquete (500 g): 2,35 euros
  • Prezo por quilo: 4,70 euros
  • Prezo por porción (80 g): 0,37 euros

Paginación dentro de este contenido

Pódeche interesar:

Infografía | Fotografías | Investigacións