Salta el menú de navegació i ves al contingut

EROSKI CONSUMER, el diari del consumidor

Cercador

logotip de fundació

Canals d’EROSKI CONSUMER


Estàs en la següent localització: Portada > Edició impresa >

Aquest text ha estat traduït per un sistema de traducció automàtica. Més informació, aquí.

Guia de compra: pastes : La nostra selecció

És un aliment bàsic pels beneficis que té en la nostra dieta (es pot consumir gairebé tots els dies), de preu assequible però que també admet estalvis considerables

La nostra selecció

/imgs/20130201/pasta4.jpg
Sovint, com més gran és l’oferta de productes menor és la capacitat de decisió del consumidor. Moltes vegades optem per resoldre l’assumpte comprant la mateixa pasta de sempre, sense sortir-nos de l’esquema encotillat compost per macarrons, espaguetis i fideus per a la sopa. Per obrir una mica l’objectiu, intentar facilitar la compra i fins i tot descobrir noves opcions, la que segueix és una petita col.lecció amb suggeriments de compra adaptats a diferents usos i perfils de consumidor.

Per als més pràctics

N’hi ha que tenen gustos senzills o que no tenen grans pretensions a la cuina i es conformen amb propostes més clàssiques, les de tota la vida. En aquest cas, convé tenir present un detall que ens permetrà treure més suc i sabor a les preparacions. Les pastes es poden elaborar amb sèmoles, semolines o farines procedents de blat dur, semidur, tou o de les seves diverses barreges. Quan estan elaborades exclusivament amb sèmola o semolina de blat dur (Triticum durum) es qualifiquen, segons la legislació espanyola, com de qualitat superior. Aquest aspecte aparentment secundari té els seus beneficis tant al plat com en la nostra salut: el blat dur aporta millors propietats culinàries, més consistència en la cocció i una riquesa en proteïnes lleugerament superior a les de pastes elaborades a partir d’altres sèmoles. La pasta EROSKI Basic, també la resta de les seves gammes, i la de Gallo per exemple, és de qualitat superior. Així, un modest plat d’espaguetis preparats simplement amb tomàquet pot deixar més bon gust de boca si tenim en compte aquest aspecte en el moment de compra.

  • Preu per paquet (500 g): entre 0,49 i 0,78 euros
  • Preu per quilo: entre 0,98 i 1,56 euros
  • Preu per ració (80 g): entre 0,07 i 0,12 euros

Per a amanides

Menjar-se una amanida de pasta és una de les formes més senzilles de complir dues recomanacions bàsiques per portar una dieta equilibrada i saludable: la de consumir verdures i hortalisses tant per dinar com per sopar (almenys una d’aquestes ha de ser en forma d’amanida) i la de prendre pasta almenys 6 dies a la setmana. Una amanida composta de verdures i hortalisses crues, que en general es menja freda, pot ser que resulti poc abellidora amb les baixes temperatures de l’hivern. Recórrer a les preparacions tèbies és una manera de no renunciar a aquest plat. La pasta pot ser l’ingredient cuinat i tebi que donarà temperatura al plat. En aquest cas, és preferible decantar-se per formes de pasta de mida mitjana i gran, com els llacets vegetals d’EROSKI o els normals de Barilla; d’aquesta manera, s’integren i es barregen millor amb la resta d’elements que componen l’amanida. A més d’originalitat i color, els primers estan elaborats amb verdures (tomàquet, pastanaga i espinacs, principalment), cosa que atorga al plat un sabor diferent. Convé recordar que encara que el “verd” és present en aquesta pasta, el seu contingut mai substituirà ni s’assemblarà al d’un plat de verdures.

  • Preu per paquet (500 g): entre 1,05 i 1,29 euros
  • Preu per quilo: entre 2,10 i 2,58 euros
  • Preu per ració (40 g): entre 0,08 i 0,10 euros

Per als més petits

La pasta té l’honrós títol de ser un dels aliments que més ganxo té entre els petits. De fet, va ser triada pels nens espanyols d’entre 6 i 14 anys com el seu menjar preferit en una enquesta recent elaborada per una canal de televisió infantil. Per una vegada, els gustos i les recomanacions dietètiques coincideixen. Si la pasta és un aliment fonamental en la dieta d’un adult, passa a la categoria d’imprescindible en la d’un nen. Aquest aliment és ric en hidrats de carboni, el principal combustible de l’organisme. És l’element de què el cos es val per moure’s, pensar i treballar. Totes aquestes, accions cabdals en les etapes de creixement i desenvolupament per la qual travessen els més petits. Perquè assaborir el plat de pasta sigui encara més divertit, al mercat hi ha propostes ideades específicament per al públic infantil amb formes cridaneres, com les bicicletes i les tradicionals lletres de Gallo, encara que en el capítol de l’alimentació infantil la imaginació és el que compta. Punxar uns tradicionals espaguetis als extrems d’una salsitxa i bullir-ho tot és una manera de crear una recepta curiosa i irresistible per als nens. També és útil fer servir la pasta de vegetals, que amb els seus colors vius els atreu l’atenció. Tot per educar-los en nous sabors i presentacions.

  • Preu per paquet ( (500 g): entre 0,88 i 0,92 euros
  • Preu per quilo: entre 1,76 i 1,84 euros
  • Preu per ració (80 g): entre 0,14 i 0,15 euros

Per a una gran ocasió

/imgs/20130201/pasta5.jpg
Com s’ha esmentat abans, la classe de blat de la qual prové la sèmola amb què s’elabora la pasta és un element determinant per fixar la qualitat del producte. El mateix procés d’elaboració també transfereix unes qualitats organolèptiques determinades a aquest aliment. Encara que avui en dia la majoria de la pasta s’elabora de manera més industrial, n’hi ha qui encara fa servir usos més propis d’altres èpoques, com la pasta SeleQtia d’EROSKI, elaborada amb motlle de bronze, tal com mana la tradició italiana o talls més propis del país transalpí, per exemple, com els plumaconi de Garofalo.

  • Preu per paquet (500 g): entre 2,45 i 2,75 euros
  • Preu per quilo: entre 4,90 i 5,50 euros
  • Preu per ració: (80 g): 0,39 i 0,44 euros

Per cuidar encara més la dieta

Prendre sovint cereals integrals (pa, pasta o arròs integral) en comptes de cereals refinats pot disminuir el risc de patir una llarguíssima llista de malalties: diabetis de tipus 2, hipertensió, cardiopatia i alguns tipus de càncer. Resulta interessant destacar que refinar el blat (o qualsevol altre cereal) fa perdre aproximadament la meitat de les vitamines, dels minerals o de la fibra que conté i que genera la pèrdua d’entre 200 i 300 vegades el seu contingut en unes substàncies protectores de la salut anomenades fitoquímiques. Per començar a apostar per l’alimentació integral, un bon punt de partida pot ser la pasta rica en fibra. El seu sabor sol ser molt semblant al de la tradicional, però la seva aportació en fibra és més alta i contribueix, com s’ha esmentat, al funcionament correcte de l’organisme i al benestar físic. Dues propostes: la pasta fibra EROSKI Sannia i la integral de Barilla.

  • Preu per paquet (500 g): entre 0,99 i 1,49
  • Preu per quilo: entre 1,98 i 2,98 euros
  • Preu per ració (80 g): entre 0,15 i 0,23 euros

Per a gent especial

La pasta conté gluten, per la qual cosa el seu consum està totalment contraindicat per als qui pateixen de celiaquia o intolerància al gluten, excepte aquelles varietats elaborades expressament sense gluten. I n’hi ha: Gallo té diversos productes (espaguetis, macarrons i fideus) amb aquestes característiques elaborats amb arròs en comptes de blat (fet que confereix un to blanquinós a la pasta), de manera que l’absència de gluten està garantida. Així mateix, s’ha de vigilar la composició i l’etiquetatge nutricional de les pastes alimentàries, ja que les que porten ou entre els ingredients no poden ser consumides pels qui tenen al.lèrgia a aquest aliment.

  • Preu per paquet (500 g): 2,35 euros
  • Preu per quilo: 4,70 euros
  • Preu per ració (80 g): 0,37 euros

Paginació dins d’aquest contingut

Et pot interessar:

Infografies | Fotografies | Investigacions